Przejdź do treści
1
Przejdź do stopki

Aktualności

Treść

 
Aktualności 2016/2017
 

W czwartek 1 września 2016r. o godz. 08:00 w miejscowej kaplicy odbyła się Msza Św. inauguracyjna nowy rok szkolny 2016/2017. Następnie uczniowie udali się do budynku gimnazjum, gdzie odbył się uroczysty apel, na którym z przyjemnością powitaliśmy uczniów klasy pierwszej. Wszystkim życzymy wytrwałości, sukcesów w nauce i dużo uśmiechu.

 
Aktualności 2015/2016

 


Tytuł Laureata

III edycji Małopolskiego Konkursu Historycznego „Śladami żołnierzy wyklętych. Pułkownik Witold Pilecki w panteonie polskiej historii” zdobył Tymoteusz Bilski z kl. II a.                  

 Konkurs organizowany jest przez Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu przy współudziale Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i  Holokauście w Oświęcimiu a jego główny cel to: propagowanie patriotyzmu, popularyzacja osoby pułkownika Witolda Pileckiego, upowszechnienie wiedzy o bohaterach Polski Podziemnej  i powojennego podziemia niepodległościowego, oraz zainteresowanie młodych ludzi najnowszą historią Polski, z zachowaniem szczególnej pamięci o bohaterskiej walce Polaków w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu.  I etap konkursu miał miejsce  w styczniu i wzięło w nim udział  216 gimnazjalistów z całej Małopolski. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 63 uczniów, wśród nich uczeń naszej szkoły. Finałowe zmagania odbyły się 7 marca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu. Składały się z dwóch części – pisemnej ( Tymek uzyskał w niej najwyższy wynik) a następnie ustnej, do której zakwalifikowało się pięciu najlepszych uczestników. Trzech z nich  uzyskało tytuł  laureata. Nagrody najlepszym wręczali m.in. małopolski wicekurator oświaty Grzegorz Baran, dyrektor delegatury Kuratorium w Wadowicach Elżbieta Kowalczyk, dyrektor Międzynarodowego Centrum Edukacji  o Auschwitz  i Holokauście w Oświęcimiu Andrzej Kacorzyk, dr Adam Cyra, autor biografii Rotmistrza Witolda Pileckiego, publicysta Marek Zając oraz rektor PWSZ  prof. zw. dr hab. Witold Stankowski.




Złote Dziewczyny

We wtorek 1 marca w Krościenku drużyna dziewcząt w składzie: Patrycja Kęsek, Kinga Dzielska, Monika Fitak, Aneta Stoch, Justyna Stoch, Paulina Stopka, Anna Szymusiak, Małgorzata Szymusiak, Sylwia Szymusiak, Anita Wicher wywalczyła mistrzostwo powiatu nowotarskiego w piłce siatkowej. „Finalistki przewyższały pozostałe drużyny. Załuczne bez słabych punktów, z czterema atakującymi. Zespół czytający grę, bardzo ruchliwy na boisku. Gwiazdą zespołu była Patrycja Kęsek, najlepiej punktująca siatkarka, zarówno zagrywką jak     i atakiem, a ponadto świetnie radziła sobie w obronie”. – tak naszą drużynę podsumował organizator zawodów. Opiekunem zwycięskiej drużyny jest Ryszard Wojtarowicz.



 

Pomagamy i wspieramy

·         wysłaliśmy świąteczną paczkę ze słodyczami dla dzieci na Madagaskarze

·         zaprosiliśmy najmłodszych mieszkańców wsi i uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Odrowążu na spektakl o św. Mikołaju

·         przygotowaliśmy „Szlachetną Paczkę” dla potrzebującej rodziny



Konkursy … i sukcesy – ciąg dalszy!

06. 12. 2015 r. Mikołajki 2015 – Jabłonka

II m. w konkursie literackim – Anna Szymusiak kl. II b

 

XL Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im . A. Skupnia – Florka – etap gminny

w kategorii recytatorów

I m. – Wioletta Szymusiak kl. II b

III m. – Ewelina Figura kl. II a

Wyróżnienie – Kinga Łabuda kl. II b

w kategorii gawędziarzy

wyróżnienie – Małgorzata Szymusiak kl. I

 

 

„Zrozumieć dzieło, to stworzyć je w sobie”

Pod takim hasłem odbywały się Warsztaty Rękodzieła Artystycznego, na które zaproszeni zostali nasi uczniowie do WTZ w Odrowążu. Udział w kreatywnych zajęciach pozwolił im poznać nowe techniki artystyczne: decoupage, rysunku na szkle, scrapbookingu i filcowania. Tymi technikami wykonane zostały kartki i ozdoby świąteczne, Niezwykle ciepłe przyjęcie, miła atmosfera, profesjonalizm i cierpliwość instruktorów sprzyjały twórczym pomysłom. Zajęcia zakończyły się prezentacją prac i wręczeniem pamiątkowych upominków. Dziękujemy organizatorom za umożliwienie nam udziału (mamy nadzieję, że nie ostatni raz) w ciekawym, artystycznym przedsięwzięciu.











Konkursy, konkursy… i sukcesy!

22.10.2015 r.  Międzygminny Konkurs Recytatorski im. S. Nędzy Kubińca w Kościelisku

I m. w kategorii gwarowej – Monika Fitak kl. II a

I m. w kategorii literackiej – Ewelina Figura kl. II a

22. 10. 2015 r. Festiwal Papieski w Białym Dunajcu

III m. – Klaudia Lenart kl. II a - w kategorii „Poeci wykonujący własne utwory”

Wyróżnienie – Anna Możdżeń kl. II b – w kategorii „Poeci wykonujący własne utwory”

12.11. 2015 r. Międzyklasowy Konkurs Patriotyczny

I m. – uczniowie klasy I

26.11.2015 r. – rozstrzygnięcie Konkursu Młodych Poetów w SPSK Czerwienne

II m. – Kinga Łabuda kl. II b



Wyjątkowe rozgrywki sportowe

7 listopada, na hali sportowej przy naszym gimnazjum miały miejsce wyjątkowe rozgrywki sportowe. Już po raz siódmy, a piąty z udziałem uczniów z Gimnazjum w Załucznem odbył się VII Memoriał Grzegorza Wesołowskiego. W wyniku rozgrywek wśród dziewcząt z gimnazjów najlepiej I miejsce wypadła nasza reprezentacja w składzie: Sylwia Szymusiak, Patrycja Kęsek, Anita Wicher, Paulina Stopka, Małgorzata Szymusiak, Anna Szymusiak, Kinga Dzielska. Drużyna chłopców w składzie: Łukasz Dusza, Adrian Bielański, Dominik Kęsek, Andrzej Bielański, Maciej Wojtarowicz, Andrzej Stoch, Marcin Stopka, Jakub Bartyzoł  uplasowała się na III miejscu. Nagrody główne memoriału to puchary ks. Stanisława kard. Dziwisza – Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego, który objął honorowy patronat nad turniejem. Puchary, dyplomy i nagrody wręczali główni organizatorzy rozgrywek – szkolni koledzy Grzegorza: Jakub Dyrcz i Mateusz Lichosyt.


„Aby zdobyć wielkość, człowiek musi tworzyć…”

… te słowa A.de Saint-Exupery od lat towarzyszą twórczym spotkaniom gimnazjalistów z uczestnikami WTZ   z Odrowąża. Zgodnie więc ze szkolną tradycją 29 listopada odbył się VII  Dzień Twórczości. Tym razem poświęcony był  wyjątkowemu i nie do końca wszystkim znanemu warzywu – dyni. Wspólnie z naszymi przyjaciółmi odkrywaliśmy jej walory. W pracowni plastycznej dynie posłużyły jako naczynia do wykonania jesiennej ikebany, która z kolei, pod artystycznym okiem p. S. Rafacz, znalazła odzwierciedlenie na papierze jako ciekawa kompozycja martwej natury. W pracowni informatycznej pod kierunkiem  p. R. Pacera i młodych informatyków przygotowano prezentacje multimedialne nt. pochodzenia dyni, jej walorów zdrowotnych i smakowych. Nasi goście wykonali również oryginalne grafiki z dynią w roli głównej. Grupa teatralna natomiast przygotowała krótką inscenizację pt. „Dyniowe miasto” wg autorskiego scenariusza p. J. Sajdak. Ciekawym akcentem była wizyta naszych przyjaciół z WTZ w pracowni języka angielskiego gdzie  p. A. Majerczyk przybliżyła przybyłym historię święta Helloween – obchodzonego  w krajach anglojęzycznych pod koniec października. Goście oglądnęli również wystawę prac uczniów klasy I związaną właśnie z tym świętem. Na koniec padło pytanie: „cukierek albo psikus”? – większość wybrała cukierki. Podobnie jak w ubiegłych latach uczniowie przygotowali posiłek – sałatkę jarzynową i pyszne ciasta. Czas upłynął miło, twórczo, smacznie i bardzo szybko. Ostatnim punktem imprezy było rozdanie dyplomów, podziękowań i drobnych upominków  w postaci małych słoiczków z dżemem dyniowo – pomarańczowym przygotowanym przez uczniów. Pomógł nam w tym jeden z zaproszonych gości – radny Gminy Czarny Dunajec i sołtys wsi Załuczne  p.  T. Czepiel.                           Wszystkim serdecznie dziękujemy. 
 
    
 
    


 

 

   19 października br. w naszym Gimnazjum odbyły się obchody Gminnego Dnia Edukacji Narodowej, w których wzięły udział władze Gminy Czarny Dunajec, przedstawiciele Małopolskiego Kuratorium Oświaty, dyrektorzy szkół, nauczyciele, emeryci pracujący w tutejszych szkołach oraz radni gminy.

   Uroczystość rozpoczęła się od Mszy św. w tutejszej kaplicy. Następnie zaproszeni goście udali się hali gimnastycznej gdzie zostali przywitani przez Panią Annę Słodyczkę, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświatowego.

   Nasi uczniowie z grupy teatralnej „Bez Nazwy” zaprezentowali program artystyczny, po którym wręczyli upominki wszystkim zebranym nauczycielom, a w imieniu Pana Wójta czerwone róże wręczył sekretarz gminy Pan Michał Jarończyk. Najlepsze życzenia przekazała Pani Bożena Bryl – Dyrektor Nowotarskiej Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty oraz przedstawiciele władz i radni gminy.

   Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród Pana Wójta dla dyrektorów szkół oraz zasłużonych nauczycieli.

   Obchody zakończyły się wręczeniem nominacji na nauczyciela mianowanego oraz uroczystym przyrzeczeniem.

 

 


   We wtorek 1 września 2015r. o godz. 08:00 w miejscowej kaplicy odbyła się Msza Św. inauguracyjna nowy rok szkolny 2015/2016. Następnie uczniowie udali się do budynku gimnazjum, gdzie odbył się uroczysty apel, na którym z przyjemnością powitaliśmy uczniów klasy pierwszej. Wszystkim życzymy wytrwałości, sukcesów w nauce i dużo uśmiechu.

 


 
 
Aktualności 2014/2015
 

Sukcesów plastycznych ciąg dalszy…

2 czerwca w gimnazjum w Trzemeśni odbyło się uroczyste podsumowanie                                                             VI Małopolskiego Konkursu Origami „W krainie papieru”. Wśród  82 prac zgłoszonych do konkursu przez gimnazjalistów województwa małopolskiego znalazły się prace naszych uczniów: Uli Bielańskiej, Zosi Król i Michała Wojtarowicza. Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów konkursu, biorąc pod uwagę zgodność   z tematyką konkursu, stopień  trudności, estetykę i precyzję wykonania oraz atrakcyjność modelu.

Laureatką I miejsca w kategorii orgiami płaskie została Urszula Bielańska z kl. II a.                             III miejsce w kategorii orgiami przestrzenne zajął Michał Wojtarowicz  z kl. III b.
 

Protokół wyników Konkursu Plastycznego

„Symetria – w poszukiwaniu harmonii”

 

Komisja artystyczna w składzie: Wacław Sajdak, Jadwiga Sajdak, Barbara Wojtarowicz, Stanisława Rafacz przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Nagrody:

Szymon Molek – Szkoła Podstawowa w Odrowążu

Ewelina Brenkus – Szkoła Podstawowa w Piekielniku

Kornelia Chowaniec – Gimnazjum w Piekielniku

Agnieszka Bryja – Publiczne Gimnazjum SPSK w Starem Bystrem

Hubert Pawłowski - Publiczne Gimnazjum SPSK w Starem Bystrem

Katarzyna Jędrol - WTZ w Odrowążu

Monika Kulak – WTZ w Odrowążu

Sławomir Mika - WTZ w Odrowążu

Iwona Magdziak – Gimnazjum w Załucznem

Krystian Mateja – Gimnazjum w Załucznem

Barbara Pieróg – Gimnazjum w Załucznem

 

Wyróżnienia:

Weronika Matuszek – Szkoła Podstawowa nr1 w Czerwiennem

Stanisława Stoch – Szkoła Podstawowa w Odrowążu

Kacper Bobek – Szkoła Podstawowa w Pieniążkowicach

Weronika Łaś – Szkoła Podstawowa w Pieniążkowicach

Oliwia Barnaś - Gimnazjum w Piekielniku

Paulina Wąś – Szkoła Podstawowa w Podszklu

Wioletta Guńka – Publiczne Gimnazjum SPSK w Starem Bystrem

Dominika Lenart – Gimnazjum w Załucznem

Aneta Stoch – Gimnazjum w Załucznem

 

Dziękujemy nauczycielom za opiekę artystyczną. Zapraszamy do wzięcia udziału w następnych konkursach organizowanych przez naszą szkołę.

Dyplomy i nagrody zostaną przesłane w późniejszym terminie.

Załuczne, 11.06.2015 r. 

 
 
Nasi uczniowie na Uniwersytecie Jagiellońskim

30 maja 2015r. uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w Finale III edycji "Eksperymentu Łańcuchowego", który odbył się na Wydziale Fizyki Astronomii i Informatyki Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Iwona Magdziak, Krystian Mateja oraz Marcin Wyroba skonstruowali maszynę, transportującą metalową kulkę, za pomocą różnych urządzeń, m.in.: dźwignia, taśmociąg elektryczny, wahadło Newtona, równia pochyła, winda, koło młyńskie... itp. 

Maszyna demonstrowała działanie poszczególnych urządzeń i umożliwiała zrozumienie zjawisk fizycznych zachodzących w przyrodzie. Uczniowie po przesłaniu dokumentacji zakwalifikowali się do finału, na którym zaprezentowali działanie swojego wynalazku. Maszyna została włączona do Eksperymentu Łańcuchowego jako jedno z siedemdziesięciu urządzeń, które przybyły z całej Polski. 

Gratulujemy!

 

Szlakiem „Solidarności”…

podążyli uczniowie naszego gimnazjum, którzy brali udział w Małopolskim Konkursie „Historia Solidarności”. Jego tematyka znacznie wykraczała poza materiał programowy na etapie gimnazjum.                W etapie rejonowym konkursu udział wzięli:                         
Paweł Fryźlewicz z klasy III a i Michał Wojtarowicz z klasy III b.

Wśród finalistów etapu wojewódzkiego znalazł się Michał Wojtarowicz.
Gratulujemy obu chłopcom wiedzy na temat ruchu społecznego „Solidarność”, a Michałowi sukcesu.


Pamiętamy o żołnierzach wyklętych….

                    W tym roku po raz drugi uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w  Małopolskim Konkursie „Śladami żołnierzy wyklętych. Pułkownik Witold Pilecki  w Panteonie polskiej historii” zorganizowanym  przez Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu. W eliminacjach szkolnych uczestniczyli: Bartosz Fiedor – kl. III b, Marcin Lenart – kl. III b, Krystian Mateja – kl. III b i Michał Wojtarowicz – kl. III b.  

W dniu 30 marca 2015 r. odbył się finał II edycji  tego  konkursu. Uczestników konkursu i nauczycieli, zebranych w Auli Kazimierza Piechowskiego,  uroczyście powitał  JM Rektor, prof. zw. dr hab. Witold Stankowski, który nie krył wzruszenia, dziękując, iż tylu młodych ludzi zdecydowało się wystartować w tym trudnym konkursie, którego celem jest propagowanie patriotyzmu, popularyzacja osoby pułkownika Witolda Pileckiego, upowszechnienie wiedzy o bohaterach Polski Podziemnej i powojennego podziemia                       niepodległościowego, ale również zainteresowanie młodych ludzi najnowszą historią Polski,                                z zachowaniem szczególnej pamięci o bohaterskiej walce Polaków w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu. - Jestem Wam wdzięczny, że przywracacie pamięć o naszych Bohaterach i ideałach, które przyświecały ich życiu - powiedział.
 
            W etapie wojewódzkim Konkursu wzięło udział  90 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa małopolskiego. Wśród najlepszych znalazł się również uczeń naszej szkoły – Marcin Lenart z klasy III b. Gratulujemy Marcinowi sukcesu i wiedzy o życiu i działalności Witolda Pileckiego
 

 
 

3 marca 17 uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Pangea”. Na wyniki musimy jeszcze poczekać.

 

10 lutego przedstawiciele uczniów klas pierwszych – Ania Szymusiak, Wiola Szymusiak, Marcin Dusza i Marcin Gal wzięli udział w Potyczkach Regionalnych „Podhale moja mała ojczyzna”. Tematem tegorocznego konkursu były zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe dawniej i dziś. W potyczkach uczestniczyli uczniowie z ośmiu gimnazjów. Nasi uczniowie wywalczyli drugie miejsce. Gratulujemy!

 

Informacja dla rodziców

 

Na polecenie Kuratorium Oświaty w Krakowie, zamieszczamy informację o zamkniętych placówkach POZ i najbliższych które podpisały umowy z NFZ w województwie małopolskim.

(lista placówek- kliknij aby otworzyć)

 

Informacja dla rodziców (opiekunów) uczniów

Dyrekcja Gimnazjum w Załucznem przypomina:

1. Zimowa przerwa świąteczna w tym roku rozpocznie się 22 grudnia i będzie trwała do 31 grudnia 2014 roku.

2. Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 5 października 2010 r. w sprawie organizacji roku szkolnego ustalono w porozumieniu z Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim, że w dniach 2 i 5 stycznia 2015 r. nie będzie zajęć lekcyjnych.

Z wyjątkiem dni świątecznych jest to czas wolny od zajęć dydaktycznych. Zgodnie z wymogami prawa istnieje możliwość zorganizowania dla uczniów zajęć wychowawczo-opiekuńczych w szkole na wniosek rodziców z zachowaniem następującej procedury:

1.     Rodzic (opiekun prawny) przekazuje do sekretariatu szkoły do 19 grudnia 2014 r. do godz. 12.00 oświadczenie w formie pisemnej w tej sprawie.

2.     Uczeń, którego rodzic (prawny opiekun) nie złoży w/w oświadczenia w określonym terminie, nie będzie mógł przebywać w szkole we wskazanych dniach.

3.     Druk załącznika jest dostępny w sekretariacie szkoły lub na naszej stronie.

 

Z życzeniami spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i dobrego Nowego Roku

 

Wacław Sajdak
 
 

Pracowity grudzień

Trening czyni mistrza… Przekonani są o tym zwycięzcy Gimnazjady Gminnej  w Tenisie Stołowym              w zawodach drużynowych. Mistrzostwo Gminy wywalczyły Iwona Magdziak i Monika Stoch,                        drugie miejsce w kategorii chłopców zajęła drużyna w składzie: Dariusz Stoch  i Przemysław Wesołowski.

Trening umysłu zaowocował  zakwalifikowaniem się naszych uczniów do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych. I tak do Małopolskiego Konkursu z Matematyki zakwalifikował się Michał Wojtarowicz         z kl. III b, do Małopolskiego Konkursu z Historii – Marcin Lenart  z kl. III b,  do Małopolskiego Konkursu z Geografii –  Michał Wojtarowicz z kl.III b.

             W dniach od 1 do 12 grudnia już po raz trzeci uczniowie i nauczyciele  Gimnazjum w Załucznem zaangażowali się w przygotowanie „Szlachetnej Paczki” dla wybranej rodziny. Przewodniczący klas sami zdecydowali, komu będą pomagać. Podobnie jak  w ubiegłych latach zbierano żywność, środki czystości, odzież, obuwie, pomoce szkolne, zabawki, artykuły wyposażenia mieszkania oraz pieniądze. Dzięki ofiarności darczyńców udało się spełnić wszystkie życzenia rodziny. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszego gimnazjum jeszcze raz serdecznie dziękują wszystkim mieszkańcom Działu, Pieniążkowic, Odrowąża                  i Załucznego, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego niezwykłego upominku. Szczególne podziękowania składamy Rodzicom naszych uczniów, którzy po raz kolejny okazali wielką wrażliwość na potrzeby innych.

12 grudnia, w budynku LO SPSK w Czarnym Dunajcu odbyły się gminne eliminacje XXXIX Przeglądu          Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia-Florka. Zgodnie  z regulaminem startujący ubiegają się           o prawo udziału w przesłuchaniach finałowych, które corocznie mają miejsce w Białym Dunajcu. Konkurs cieszy się sporym zainteresowaniem uczestników, gdyż finał ma rangę zawodów na szczeblu wojewódzkim.  Wśród laureatów tego przeglądu znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Są to:

W kategorii - Gawędziarze

I miejsce  – Wioletta Szymusiak  - kl. I b

II miejsce – Marcin Dusza – kl. I a

W kategorii - Recytatorzy

I miejsce -  Dawid Bobak – kl. III b

II miejsce – Monika Fitak – kl. I a

 

                    18 grudnia, w Szkole Podstawowej w Chochołowie odbyło się podsumowanie                                                   I Transgranicznego Konkursu Szopek zorganizowanego przez Szkołę Podstawową                                  w Chochołowie, Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Targu. Do konkursu zgłoszonych było 77 prac z terenu  gminy Czarny Dunajec, ze szkół z Suchej Hory, Hladovki i Dolnego Kubina na Słowacji oraz Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu. Oceniała je komisja w składzie: Aniela Stanek, Stanisława Pilch, Jan Zięder, Monika Styrczula i Wiliam Janik. Liczyły się estetyka wykonania, dobór artystycznych środków plastycznych, oryginalność pomysłu, umiejętność łączenia różnych materiałów oraz samodzielność wykonanej pracy. Nagrody i dyplomy wręczała laureatom wizytatorka Nowotarskiej Delegatury Kuratorium Marzena Bąk wraz z wójtem Józefem Babiczem i członkami komisji oceniającej. Wśród nagrodzonych uczennice naszego gimnazjum:

Wyróżnienie w kategorii szopek indywidualnych: Urszula Bielańska  -  kl. II a

Wyróżnienie w kategorii szopek rodzinnych:  Barbara Pieróg – kl. III a  i  Iwona Magdziak – kl. III b

 

Aby czas nie zatarł wspomnień …

… dlatego co roku organizujemy w szkole spotkania z osobami starszymi pod nazwą „Na motowidle nawijane wspominki”. Motywem przewodnim tegorocznych „wspominków” była rodzina. Przy wspólnym stole usiedli przedstawiciele dwóch pokoleń: mieszkanki Załucznego i uczniowie gimnazjum. Inspiracją do rozmów był artystyczny montaż słowno – muzyczny, który akcentował to, że tylko w rodzinie można odnaleźć miłość, wzajemną troskę, szacunek, ciepło, dobro i radość. Międzypokoleniowa wymiana myśli zaowocowała ciekawymi pomysłami. Przypomniane zostały stare góralskie przyśpiewki oraz powstały nowe jak te:

Ni ma tyz to, ni ma jak w nasyj rodzinie.

Kozdy dobrze zycy, kozdy cie miyłuje.

Ta nasa rodzinka, kie ją cisnom troski,

Garnie się ku sobie, kieby w gniozdku ptoski.

Atmosfera była wyjątkowa. Dźwięki góralskich nutek i przepyszne swojskie ciasto stworzyły wzruszający nastrój, taki, że nikomu nie chciało się odchodzić. Dzięki temu spotkaniu znowu „nawinęliśmy na motowidło naszej pamięci” wartości i myśli, które nigdy nie powinny przeminąć.


VI Dzień Twórczości w biało – czerwonych barwach

Dni Twórczości to kreacyjne spotkania gimnazjalistów z uczestnikami WTZ w Odrowążu.                 19 listopada odbyły się już po raz szósty. Tym razem tematyka związana była z motywem ojczystego kraju, postaw patriotycznych, symboli narodowych, geografii, historii i sztuki Polski. Spotkanie rozpoczęła prezentacja multimedialna na temat narodowego święta raz występ artystyczny gimnazjalistów. W pracowni plastycznej uczniowie i goście malowali ojczyste pejzaże. Wykorzystując różne programy komputerowe tworzyli pliki pod hasłami: Ojczyzna, Patriotyzm, Symbole Narodowe. Grupa teatralna zaprezentowała widowisko, w którym znalazły się recytacje utworów W. Bełzy i CZ. Janczarskiego oraz popularne polskie piosenki. Spotkanie zakończyło rozdanie pamiątkowych dyplomów, okazjonalnego folderu „Vademecum Młodego Polaka” i słodkiego upominku. Jak co roku uczniowie przygotowali posiłek – sałatkę jarzynową i pyszne ciasta, które sprawiły, że atmosfera wspólnie spędzanego czasu nabrała jeszcze bardziej przyjacielskiego i rodzinnego charakteru.



Oblicza ojczyzny, czyli obchody Narodowego Święta Niepodległości

7 listopada w naszym gimnazjum uroczyście obchodzono kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Specjalnie przygotowany program składał się z dwóch części. I część zawierała najważniejsze elementy edukacji patriotycznej: uczniowie przypomnieli dlaczego 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości i wyjaśnili znaczenia symboli narodowych. II część to artystyczne prezentacje: Poetyckie obrazy kraju i Malarskie personifikacje ojczyzny. Całość uświetnił występ zespołu wokalno – muzycznego uczniów klas III, którzy wykonali piosenki J. Pietrzaka „Taki kraj” i  grupy Happysad „Ojczyzna”.

Nowy rok szkolny, nowe sukcesy!

Wrzesień

16.09.2014 r. - Gimnazjada Gminna - Piłka nożna chłopców- Orlik 2014

II miejsce – Adrian Ciślak, Marcin Wicher, Dariusz Stoch, Andrzej Szymusiak, Przemysław Wesołowski, Mariusz Ciślak, Mateusz Gawron, Michał Wojtarowicz

24.09.2014 r. - Gimnazjada Gminna - Biegi Przełajowe

Anita Wicher - II miejsce i awans na zawody powiatowe!

Sylwia Szymusiak - VI miejsce i awans na zawody powiatowe!

Iwona Magdziak - V miejsce i awans na zawody powiatowe!

Andrzej Maśnica - IV miejsce i awans na zawody powiatowe!

29.09.2014 r. - Gimnazjada Powiatowa - Lekkoatletyka

Monika Stoch - I miejsce w rzucie oszczepem i awans na zawody wojewódzkie!!!

Iwona Magdziak - II miejsce w rzucie oszczepem i awans na zawody wojewódzkie!!!

Iwona Magdziak - II miejsce w biegu na 300 m. i awans na zawody wojewódzkie!!!

Sztafeta 4x100m dziewcząt - III miejsce i awans na zawody wojewódzkie!!!

III miejsce - klasyfikacja drużynowa dziewcząt!

Michał Wojtarowicz - II miejsce w rzucie oszczepem i awans na zawody wojewódzkie!!!

Mateusz Gawron - III miejsce w skoku w dal i awans na zawody wojewódzkie!!!

Sztafeta 4x100m chłopców - I miejsce i awans na zawody wojewódzkie!!!

Październik

01.10.2014 r. - Gimnazjada Powiatowa - Biegi Przełajowe

Iwona Magdziak - III miejsce i awans na zawody wojewódzkie!!!

02.10.2014 r. - Małopolska Gimnazjada -  Lekkoatletyka, Kraków

Michał Wojtarowicz - wicemistrz województwa małopolskiego w rzucie oszczepem!!

Mariusz Ciślak, Michał Wojtarowicz, Mateusz Gawron, Marcin Wicher - IV miejsce                           w sztafecie 4X100 m.

Monika Stoch – VI miejsce w rzucie oszczepem

Iwona Magdziak  – VII miejsce w rzucie oszczepem

Mateusz Gawron – X miejsce w skoku w dal

09.10.2014 r. - Gimnazjada Gminna - Piłka Nożna Halowa Dziewcząt - I miejsce

Mistrzynie Gminy Czarny Dunajec - awans na zawody Ośrodka Nowy Targ!

15.10.2014 r. - Gimnazjada Ośrodka Nowy Targ - Piłka Nożna Halowa Dziewcząt

III miejsce – Monika Stoch, Iwona Magdziak, Kinga Bielańska, Anita Wicher, Patrycja Kęsek, Sylwia Szymusiak, Paulina Stopka, Aneta Stoch.

 

22.10.2014 r. – XXI  Festiwal Papieski w Białym Dunajcu –„ Jan Paweł II – Świętymi bądźcie

I m  - Dawid Bobak (kategoria recytatorów)

Nagroda specjalna – Henryk Jerzy Musa Kot „Kindze Bielańskiej za najlepszą recytację – dedykuję”

II m – Barbara Pieróg (kategoria poetów recytujących własne utwory)

III m – Sylwia Fitak (kategoria poetów recytujących własne utwory)

II m – Sylwia Fitak (konkurs literacki)

III m – Barbara Pieróg (konkurs literacki)

 

23. 10. 2014 r. – XVIII Międzygminny Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy Kubińca w Kościelisku

I m – Dawid Bobak (kategoria gwarowa)

III m – Kinga Bielańska (kategoria literacka)

 

Listopad

08.11.2014 r. - VI Memoriał Grzegorza Wesołowskiego w Piłce Siatkowej

I miejsce -  Monika Stoch, Iwona Magdziak, Anita Wicher, Patrycja Kęsek, Sylwia Szymusiak, Paulina Stopka, Małgorzata Szymusiak.

I miejsce - Adrian Ciślak, Marcin Wicher, Dariusz Stoch, Mariusz Ciślak, Mateusz Gawron, Michał Wojtarowicz.

13.11.2014 r. – XIX Powiatowy Konkurs Plastyczny „Niepodległość”

Wyróżnienie – Kacper Łaś

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

   W poniedziałek 1 września 2014r. o godz. 08:00 w miejscowej kaplicy odbyła się Msza Św. inauguracyjna nowy rok szkolny 2014/2015. Następnie uczniowie udali się do budynku gimnazjum, gdzie odbył się uroczysty apel, po którym wzięli udział w spotkaniu z wychowawcami klas.


    Z przyjemnością powitaliśmy uczniów klas pierwszych. Wszystkim życzymy wytrwałości, sukcesów w nauce i dużo uśmiechu.

 

 

 


Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 

 

     W piątek 27 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we mszy świętej. Następnie udali się do gimnazjum, gdzie odbyła się część artystyczna, podczas której uczniowie klas trzecich podziękowali nauczycielom za trud włożony w ich edukację. Potem uczniowie klas drugich pożegnali  absolwentów gimnazjum. W końcu nastąpił wyczekiwany przez wielu uczniów moment... Pan Dyrektor wręczył uczniom nagrody za sukcesy w konkursach i zawodach oraz  świadectwa z wyróżnieniem, natomiast absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia gimnazjum.

 

 

 

 

 

 

 

Jesteśmy dla innych…

   2 czerwca uczniowie naszej szkoły bawili się z dziećmi w ramach 5 już imprezy z cyklu „Świat uśmiechem malowany”. W tym roku spotkanie odbyło się „ W krainie bajek”. Na początku każde dziecko zostało przez Wróżkę Bajduszkę wpisane do Złotej Księgi, by móc rozpocząć wędrówkę po bajkowym świecie. A w nim … dzieci słuchały czytanych przez nas opowieści, śpiewały piosenki, rysowały postaci z bajek, były konkursy i zabawy. Na koniec wszyscy uraczyliśmy się słodkim, truskawkowym musem z bitą śmietaną a każdy „mały wędrowiec” otrzymał  specjalnie dla niego napisaną przez Wróżkę Bajduszkę  „Bajkę o… nim samym”

5 czerwca w naszej szkole był dniem wyjątkowo słodkim. W ramach akcji „Ciasta dla Maćka” zbieraliśmy pieniądze na leczenie „naszego sąsiada” Maćka z Podszkla. Udało nam się zebrać 471, 00 zł, które przekazaliśmy na konto naszego znajomego. Wiemy, że to niewiele, ale wierzymy, że Jego leczenie zakończy się SUKCESEM! Trzymamy kciuki!

15 czerwca uczniowie naszej szkoły sprzedawali w Odrowążu i Załucznem upieczone przez siebie ciasta. Uzyskane w ten sposób pieniądze zostały przeznaczone na wsparcie misji katolickiej na Madagaskarze. Ponadto po zaprezentowaniu w szkole przedstawienia pt. „Szukając biblioteki” w wykonaniu zespołu teatralnego „Bez Nazwy” można było obejrzeć pamiątki z Madagaskaru, przywiezione do szkoły przez zaprzyjaźnionego misjonarza ojca Józefa Klatkę, przeczytać wzruszające podziękowania i listy od niego oraz wesprzeć finansowo misje. W ramach całej akcji udało nam się zebrać 1070,00 zł. Wszystkim, którzy okazali pomoc  i serce                                                      

                                                                         BARDZO DZIĘKUJEMY!!!

 


Historia i patriotyzm i sukces po raz trzeci…

3 uczniów naszej szkoły: Marcin Lenart z kl. II b, Natalia Brenkus  i Julia Szymusiak z kl. III razem z 31 uczniami  z ośmiu szkół całego powiatu nowotarskiego dotarło do finału konkursu historycznego pod hasłem „Od Drużyn Strzeleckich do Pułku Strzelców Podhalańskich”. Finał konkursu odbył się 12 czerwca 2014 r.  w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Pomysłodawcą i organizatorem tych historycznych zmagań były Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu. Patronat honorowy nad konkursem sprawowały: Akademia Obrony Narodowej  w Warszawie, starosta nowotarski Krzysztof Faber, V Batalion Dowodzenia  im. gen. broni Stanisława Hallera w Krakowie, prof. dr hab. Iwon Grys – rektor Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Po pierwszej rundzie finału wyłoniono zwycięzcę, natomiast kolejna czwórka uczniów (wśród nich Natalia i Julka z naszej szkoły) osiągnęła identyczny, 24-punktowy wynik, Dlatego konieczna była „dogrywka”: czwórka rywalizujących o II i III miejsce odpowiadała jeszcze na 3 pytania przygotowane przez ekspertów. Dodajmy, iż pytania wcale nie należały do łatwych. Finaliści musieli np. wskazać miejsce powstania Pierwszej Drużyny Podhalańskiej, wiedzieć, którzy żołnierze Legionów Piłsudskiego zostali zamordowani przez NKWD  w 1940 r., znać zmiany na stanowiskach dowódców poszczególnych Brygad Legionów Polskich czy pamiętać miejsce osławionej i tragicznej szarży 2 szwadronu ułanów. Część pytań dotyczyła wojny polsko-bolszewickiej. Taki zasób wiedzy, jakim musieli  dysponować uczestnicy finału, to równocześnie baza patriotycznego wychowania.   Dziesięć minut  i chwila na sprawdzenie odpowiedzi starczyły, by poznać laureatów.      

Wśród nich na II miejscu Julia Szymusiak.                                                         

Natalia wśród pięciu najlepszych.

Gratulacje!

 

 

 

Protokół wyników Konkursu Plastycznego

„Piękno w drewnie zaklęte - pejzaż z architekturą drewnianą"

 

Komisja artystyczna w składzie: Wacław Sajdak, Jadwiga Sajdak, Barbara Wojtarowicz, Stanisława Rafacz przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Nagrody:

Krystian Cyrwus - Katolickie Gimnazjum Integracyjne SPSK w Czerwiennem

Ewelina Dziubek - Gimnazjum w Piekielniku

Patrycja Świętek - Szkoła Podstawowa w Piekielniku

Anna Gal - Gimnazjum w Załucznem

Gabriela Naczasta - Gimnazjum w Załucznem

 

Wyróżnienia:

Ewa Basiorka - Zespół Szkół Gimnazjów i Podstawowych  w Cichem nr II

Małgorzata Hyrczyk - Publiczne Gimnazjum SPSK w Starem Bystrem

Kacper Łaś - Gimnazjum w Załucznem

Maciej Molek - Szkoła Podstawowa w Odrowążu

Stanisława Stoch - Szkoła Podstawowa w Odrowążu

Paulina Stasiowska - Szkoła Specjalna Przysp. do Pracy SPSK w Czerwiennem

Julia Szymusiak - Gimnazjum w Załucznem

Przemysław Wesołowski - Gimnazjum w Załucznem

Michał Wojtarowicz - Gimnazjum w Załucznem

Agnieszka Żegleń - Szkoła Podstawowa w Podczerwonem

 

Dziękujemy nauczycielom za opiekę artystyczną. Zapraszamy do wzięcia udziału w następnych konkursach organizowanych przez naszą szkołę.

 

Dyplomy i nagrody zostaną przesłane w późniejszym terminie.

 

Załuczne, 9.06.2014r.                                                 

 

                                                                      Organizator

                                                                       Stanisława Rafacz

 
Wycieczka edukacyjna
 
   10 kwietnia 2014 r., a więc w rocznicę smoleńskiej katastrofy miał miejsce nasz wyjazd do obozu oświęcimskiego. W drodze towarzyszyła nam pani Małgorzata Czyrnek i ks. Jan Luberda, który w Wadowicach, gdzie zatrzymaliśmy się na jakiś czas, opowiedział nam historię tamtejszej bazyliki. W niej też mieliśmy czas na krótką modlitwę. Później udaliśmy się pod pomnik poświęcony ofiarom Katynia. Była to bowiem 74. rocznica ludobójstwa.
   Odwiedziny Wadowic nie obyły się bez wizyty w jednej z wielu kafejek. Po czym udaliśmy się w dalszą drogę.
   Na miejscu otrzymaliśmy słuchawki wraz z panią przewodnik przekroczyliśmy bramę KL Aushwitz. "Arbeit macht frei" .
   Wśród deszczu szliśmy ubitymi ścieżkami obozu, mając świadomość, że każdy kawałek ten ziemi mógł być miejscem czyjejś śmierci. Stosy ubrań, butów, okularów, szczotek, podpisanych walizek, włosów, fotografie tysięcy twarzy, oczy mężczyzn, kobiet i dzieci spoglądające ze ścian bloków. To wszystko sprawiało, że człowieka, żyjącego przecież 70 lat "po" i któremu każdego dnia wpaja się, że jest ponad wszystkim, że ludzie umierają daleko, że tylko innych dotyka cierpienie, że on jest nietykalny; takiego człowieka w tym miejscu ogarnia strach. Taki człowiek oglądający codzień na ekranach telewizorów ludzkie cierpienie i okrucieństwo, nawykły do nich zwykle przechodzący obojętnie, tutaj nie może ich pojąć.
         I tak my wszyscy widzieliśmy cele śmierci, bydlęce wagony, którymi przywożono kolejne transporty Żydów, Polaków, Romów, Słowaków..., drewniane prycze, miejsca, gdzie Niemcy przeprowadzali pozorowane rozprawy i wykonywali wyroki, ściany, pod którymi stali ludzie czekający na strzał, miejsca porannych zbiórek i egzekucji, krematoria, kolczaste druty oddzielające więźniów od świata i mnóstwo fotografii zagłodzonych, przerażonych ludzi. Po powrocie z Birkenau w Aushwitz obejrzeliśmy krótki film przedstawiający oswobodzenie obozu i .. wróciliśmy do domu. 
(Julia Szymusiak, kl III)    

 

 

    W dniu 3 kwietnia (czwartek) w godz. 15:30 - 17:00  odbędzie się zebranie informacyjne dla rodziców.       

 

 

Kolejny historyczny sukces!

„Od Henryka Walezego do Stanisława Augusta Poniatowskiego. Polska na tle wydarzeń historii powszechnej w latach 1573 - 1795”  - pod takim tytułem odbywał się tegoroczny Małopolski Konkurs z Historii dla uczniów gimnazjów. Uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział. Na etapie szkolnym walczyli Paweł Fryźlewicz z kl. II a, Marcin Lenart z kl. II b, Natalia Brenkus i Julia Szymusiak z kl. III.  Do etapu rejonowego konkursu  zakwalifikowała się Julka Szymusiak. Wnikliwa lektura „Bożego Igrzyska”                      N. Daviesa (413 str.) pozwoliła jej przejść do etapu wojewódzkiego. Tym razem musiała zmierzyć się z naprawdę „Wielką Historią Polski” ( ponad 1000 str.).

17 marca 2014 r. Julia Szymusiak została

Finalistką Małopolskiego Konkursu z Historii.

Wielkie Gratulacje!

 

 

Historyczny sukces!

   Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie… Co o nich wiedzą uczniowie  naszego gimnazjum? Okazuje się, że całkiem sporo. W połowie stycznia 3 uczniów naszej szkoły Natalia Brenkus z kl. III, Marcin Lenart z kl. II b i Julia Szymusiak z kl. III wzięło udział w szkolnym etapie Małopolskiego Konkursu „Śladami żołnierzy wyklętych. Pułkownik Witold Pilecki w panteonie polskiej historii”, organizowanym  przez Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu. Celem konkursu było propagowanie patriotyzmu poprzez popularyzację osoby pułkownika Witolda Pileckiego jako polskiego bohatera narodowego, upowszechnienie wiedzy o bohaterach Polski Podziemnej i powojennego podziemia niepodległościowego, zainteresowanie historią najnowszą Polski 1939 – 1956, a także zachowanie pamięci o bohaterskiej walce Polaków w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu. Dziewczyny zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego tego konkursu. 4 marca 2014 r. razem ze 130 uczniami szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Małopolski przystąpiły do I części konkursu – testu pisemnego, który miał wyłonić najlepszych uczestników. Natalia i Julka znalazły się w ścisłym finale i przystąpiły do II – ustnej części konkursu, którą rozpoczął Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski. Pogratulował uczestnikom wiedzy i wyraził uznanie dla ich zainteresowania najnowszą historią Polski z zachowaniem szczególnej pamięci o żołnierzach wyklętych. Zmaganiom ustnym przysłuchiwali się także: JM rektor PWSZ prof. dr hab. Witold Stankowski, Małopolski Kurator Oświaty mgr Aleksander Palczewski oraz Dyrektor Delegatury Kuratorium  w Wadowicach mgr Elżbieta Kowalczyk.

I tu - historyczny sukces!

I miejsce i tytuł  Laureata Małopolskiego Konkursu „Śladami żołnierzy wyklętych. Pułkownik Witold Pilecki w panteonie polskiej historii” otrzymała Julia Szymusiak,  a Natalia Brenkus otrzymała wyróżnienie.

Brawo dziewczyny!

 

 

Nasi siatkarze w doskonałej formie!

 

Z pewnością sezon siatkarski 2013/ 2014 należy do naprawdę udanych i to zarówno jeśli chodzi o dziewczęta jak i o chłopców. Uczniowie naszego gimnazjum nie mieli sobie równych w zawodach gminnych, okazali się najlepsi w zawodach Ośrodka Nowy Targ, a w zawodach powiatowych wywalczyli wicemistrzostwo. Szczegółowe wyniki poszczególnych turniejów znajdują się w zakładce Sport w Załucznem/piłka siatkowa.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

Dziewczęta, Sylwia Szymusiak, Paulina Stopka, Patrycja Kęsek, Kinga Bielańska, Monika Stoch, Anita Wicher, Iwona Magdziak,  Julia Szymusiak, Anna Gal, Aneta Stoch

Chłopcy: Dariusz Stoch, Marcin Wicher, Mateusz Gawron, Przemysław Wesołowski, Mariusz Ciślak, Michał Wojtarowicz, Adrian Ciślak

Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!

 

 

 

…gdzie moc dobra i miłości w słabości się doskonali,

 

oczywiście w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Odrowążu.

We czwartek 27 lutego mogli się o tym przekonać uczniowie kl. II a, którzy udali się   z wizytą do WTZ w Odrowążu. Zostali niezwykle ciepło i serdecznie przyjęci przez kierowniczkę ośrodka – panią Monikę i wszystkich pracujących w nim terapeutów  i opiekunów. Uczniowie mieli okazję usłyszeć krótką historię WTZ, poznać specyfikę pracy      z osobami niepełnosprawnymi. Z dużym zainteresowaniem przyglądali się pracy naszych przyjaciół w pracowni stolarskiej, plastycznej, ogrodniczej i pracowni gospodarstwa domowego. Z zachwytem oglądali prace wykonane przez uczestników warsztatów.  Ale głównym celem wizyty była wspólna zabawa. Były więc tańce i pląsy, co jakiś czas przerywane zabawami i konkursami przygotowanymi przez gimnazjalistów. Nie zabrakło również, jak tradycja każe w „tłusty czwartek” pysznych pączków. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali piękny prezent – haftowanego anioła, który z pewnością będzie dla nich Klasowym Aniołem Stróżem. Dobrze jest mieć przyjaciół i móc być przyjacielem!

 

 

Laury dla recytatorów

 

Dnia 20 lutego 2014 roku w Chochołowie odbył się Konkurs Recytatorski Góralskiego i Literackiego Wiersza Patriotycznego. Uczniowie naszej szkoły znów okazali się najlepsi. Komisja Artystyczna w składzie: Maria Garbaruk, Anna Trebunia Wyrostek, Maria Łaś po wysłuchaniu prezentacji recytatorskich w czterech kategoriach wiekowych postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

w grupie wiekowej GIMNAZJA (kat. gwarowej):

I          miejsce - Bobak Dawid  Gimnazjum w  Załucznem

                             II         miejsce - Gal Anna  Gimnazjum w  Załucznem

III       miejsce - Kinga Bielańska Gimnazjum w Załucznem

 

w grupie wiekowej GIMNAZJA (kat. literacka):

I          miejsce - Julia Szymusiak (Gimnazjum w  Załucznem

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Turniej piłki siatkowej

      Od 2012 r. uczniowie naszej szkoły biorą udział w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych  z piłki siatkowej organizowanych w ramach Programu Rozwoju Sportu w Gminie Czarny Dunajec.  Młodzi siatkarze doskonalą swoje umiejętności pod kierunkiem Pana Ryszarda Wojtarowicza. W sobotę, 25 stycznia na hali sportowej naszego gimnazjum odbył się I Turniej Piłki Siatkowej dla Uczniów i Absolwentów Gimnazjum w Załucznem zorganizowanym w ramach tego programu. Do udziału w zawodach zgłosiło się 7 drużyn – 3 żeńskie i 4 męskie. Rywalizacja była zacięta. Reprezentacja  gimnazjum – dziewczęta i chłopcy  zajęli II miejsca. Gratulujemy Zwycięzcom! - drużynie Qónie i Są Gorsi (szczegółowe wyniki w zakładce Sport w Załucznem). Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zarówno drużyn, jak i kibiców, będzie znacznie więcej. Już dzisiaj Wszystkich zapraszamy! Serdecznie dziękujemy firmie Kalbud za zakup wody mineralnej dla uczestników turnieju!

 

 

„Szlachetna paczka” z naszej szkoły!

 „Szlachetna paczka” to akcja, której pomysłodawcą jest ksiądz Jacek Stryczek. Działa od kilku lat na terenie całej Polski. W tym roku, już po raz drugi, również  nasze gimnazjum przygotowało paczkę dla potrzebującej wsparcia rodziny. Dzięki ogromnej życzliwości, otwartości i zaangażowania uczniów i ich rodziców, nauczycieli, pracowników i innych ludzi dobrej woli przygotowaliśmy świąteczny prezent. Znalazła się w nim pralka oraz artykuły żywnościowe, odzież, buty, środki czystości, pomoce szkolne i wymarzone przez członków rodziny: czapki, szalik i gry elektroniczna.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę szlachetną działalność.

Dzięki Wam świat staje się lepszy.

 

 

Nasi recytują…

W czwartek, 12 grudnia, w sali widowiskowej w Czarnym Dunajcu odbyły się gminne eliminacje XXXVIII Przeglądu Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia-Florka. Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do udziału w konkursie pod czujnym okiem  i uchem Pani Stanisławy Rafacz. Wyniki, jak zwykle, na wysokim poziomie:

II miejsce – Anna Gal – Gimnazjum w Załucznem

III miejsce –  Dawid Bobak – Gimnazjum w Załucznem

Wyróżnienie: Kinga Bielańska – Gimnazjum w Załucznem

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Młodość to najlepszy czas, żeby uczyć się postawy miłosierdzia.

 

W środę, 4 grudnia, w Filharmonii Krakowskiej wręczono nagrody uczestnikom siódmej edycji projektu  „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”.                                                       

  Wyróżnienie otrzymało Gimnazjum w Załucznem.                                                     W uroczystości wziął udział Arcybiskup Metropolita Krakowski ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz, Małopolski Wicekurator Oświaty Grzegorz Baran, radna Województwa Małopolskiego Barbara Dziwisz oraz przedstawiciele władz lokalnych i oświatowych, duchowieństwo, dyrektorzy szkół i nauczyciele oraz prawie 700 uczestników projektu w tym uczniowie z naszej szkoły.

 

 

„… za szczerość, indywidualizm i energię”


            Uczniowie naszego gimnazjum od kilku lat biorą czynny udział w Turnieju Recytatorskim im. Andrzeja Bursy w Krakowie. Przygotowują się do niego pod kierunkiem Pani Stanisławy Rafacz. Turniej Organizowany od 1991 roku, jest imprezą w hołdzie pamięci patrona MDK, adresowany do gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego. Uczestnicy przygotowują dowolnie wybrany jeden utwór poetycki lub fragment prozy Andrzeja Bursy i drugi tekst z dorobku autorów pokolenia poety bądź późniejszych. Celem konkursu jest przybliżenie twórczości poety oraz upowszechnianie poszukiwań w dziedzinie interpretacji poezji współczesnej. Tradycją jest, że na Finał Turnieju zapraszani są przyjaciele i rodzina Poety. Oni też, spośród wszystkich nagrodzonych, wybierają najlepiej interpretującego poezję Andrzeja Bursy (niezależnie od werdyktu oficjalnego jury), któremu przyznają nagrodę w postaci rzeźby Ludwiki Szemioth – Bursowej, żony poety, byłej wykładowczyni Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W tym roku, JURY w składzie: Justyna Orzechowska – aktorka, Piotr Majewski -  aktor, Filip Ryba – laureat w roku ubiegłym, po przesłuchaniach w dniach 25 i 26 listopada postanowiło  przyznać:  w kategorii UCZNIOWIE GIMNAZJÓW

I NAGRODĘ za szczerość, indywidualizm i energię
dla Julii Szymusiak z Gimnazjum w Załucznem

Brawo Julka!

 

„ … tylko u nas dobre wiadomości!”

 

Kupujcie gazetę, Dobrą Gazetę, tylko u nas dobre wiadomości!

Dobra Gazeta, Dobra Gazeta…

Czytajcie Dobrą Gazetę!

Pogodne przedpołudnie w naszej szkole!

Dzieciom podarowano „Świat uśmiechem malowany”!

Radosne spotkanie niepełnosprawnych z uczniami Gimnazjum w Załucznem!

Twórcze rozwijanie skrzydeł!

Tylko u nas, tylko w naszej gazecie same dobre wiadomości!

20 listopada, tymi słowami uczniowie naszej szkoły - uczestnicy VII edycji Małopolskiego Projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” rozpoczęli swój występ na deskach nowotarskiego MDK-u.  Podsumowali w ten sposób działania realizowane w ramach projektu pt „Chcemy być dla innych”, który jest odpowiedzią na przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II, nawołującego do potrzeby bycia „sługami miłosierdzia” czyli niesienia różnych form pomocy ludziom potrzebującym i sposobem na przeciwdziałanie obojętności społecznej. Autorką pomysłu zaprezentowania działań w formie Dobrej Gazety jest jedna z opiekunek p. Stanisłąwa Rafacz, która czuwała także przygotowaniem prezentacji.

Zwycięzcy etapów rejonowych spotykają się na uroczystej gali, która jak co roku odbędzie się w Filharmonii Krakowskiej.

 

Sukcesy siatkarzy

16 listopada, na hali sportowej przy naszym gimnazjum miały miejsce wyjątkowe rozgrywki sportowe. Już po raz piąty, a trzeci z udziałem uczniów z Gimnazjum w Załucznem odbył się V Memoriał Grzegorza Wesołowskiego. W wyniku rozgrywek wśród dziewcząt z gimnazjów najlepiej wypadła nasza reprezentacja w składzie: Julka Szymusiak, Iwona Magdziak, Monika Stoch, Kinga Bielańska, Sylwia Szymusiak, Patrycja Kęsek, Anita Wicher, Paulina Stopka. Drużyna chłopców w składzie: Mariusz Ciślak, Mateusz Gawron. Michał Wojtarowicz, Darek Stoch, Przemek Wesołowski i Marcin Wicher uplasowała się na drugim miejscu. Nagrody główne memoriału to puchary ks. Stanisława kard. Dziwisza – Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego, który objął honorowy patronat nad turniejem. Puchary, dyplomy i nagrody wręczył zwycięzcom ks. Paweł Kubani z Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

 

 

8 listopada 2013r. - szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

            Narodowe Święto Niepodległości to szczególna okazja do wyrażania postaw, myśli i uczuć patriotycznych. Takie zadanie spełnił specjalny program artystyczny przygotowany przez uczniów gimnazjum pod kierunkiem opiekunów: Pani Barbary Wojtarowicz i Pani Stanisławy Rafacz. Pierwsza część programu stanowiła prezentacja multimedialna prowadzona przez M. Lenarta, P. Wesołowskiego i M. Wojtarowicza. W rzeczowy i jasny w odbiorze sposób przypomniane zostały podstawowe treści dotyczące historii i symboliki godła, flagi i hymnu narodowego. W prezentacji przywołano również myśli wybitnych Polaków na temat patriotyzmu (m. in. I. Krasickiego, A. Mickiewicza, C. K. Norwida, Jana Pawła II) oraz teksty kształtujące świadomość narodowa przeszłych pokoleń. Uczniowie nie mieli kłopotów z udzieleniem chóralnej odpowiedzi na pytania zawarte w wierszu W. Bełzy z !901r. "Katechizm polskiego dziecka". Uroczyście odśpiewali również cztery strofy  "Mazurka Dąbrowskiego".

            Druga część - to montaż słowno - plastyczno - muzyczny pod nazwą "Skarby polskiej poezji". Najlepsi recytatorzy: K. Bielańska, A. Gal, J. Dusza, A. Gąsior, J. Szymusiak, D. Bobak prezentowali utwory wybitnych polskich poetów: I. Krasickiego, A, Mickiewicza, J. Słowackiego, C. K. Norwida, W. Szymborskiej, Cz. Miłosza, J. Tuwima, Z. Herberta, K. Wojtyły, J. Twardowskiego. Wysoki poziom artystyczny recytujących, slajdy z obrazami polskich malarzy, unikatowe fotografie, gitarowy akompaniament M. Wojtarowicza oraz sugestywna dekoracja podkreśliły piękno polskiego języka oraz dostarczyły niezapomnianych estetycznych wzruszeń.

            W tym dniu czekała wszystkich jeszcze jedna niespodzianka - każdy uczeń otrzymał patriotyczny folder - "Vademecum młodego Polaka"  

 

Wspieramy misję katolicką na Madagaskarze

     Od 2009 roku wspieramy finansowo i rzeczowo uczniów, naszych rówieśników na Madagaskarze. W czasie Tygodnia Misyjnego (od 21 do 27 października 2013 r.) zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę słodyczy, zupek w proszku  i przeciwsłonecznych czapek z daszkiem (prośba misjonarza, który gościł w naszym gimnazjum we wrześniu ubiegłego roku). Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami, jak zwykle, odpowiedzieli na apel wielkim sercem. Zebraliśmy łącznie 27kg. Ponadto do naszych działań włączyli się dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz właściciel Przedsiębiorstwa Handlowego „Rekin”, który zaopatruje sklepik szkolny,  przekazując nam za symboliczną złotówkę 5 kg cukierków i 24 opakowania dropsów. Wszystko pięknie zapakowaliśmy i wysłaliśmy na Czerwoną Wyspę. Mamy nadzieję, że dotrze tam przed Bożym Narodzeniem i będzie skromnym prezentem pod choinkę dla najmłodszych podopiecznych ks. Józefa Klatki – zaprzyjaźnionego ze szkołą misjonarza. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za DAR SERCA!

Już czas na pierwsze sukcesy…

Dwa minione miesiące bieżącego roku szkolnego zaowocowały pierwszymi sukcesami uczniów naszego gimnazjum. W zestawieniu chronologicznym przedstawiają się one następująco:

3 października 2013 r. -  Małopolska Gimnazjada LA  w Krakowie
V miejsce w rzucie oszczepem – Monika Stoch kl. II b
VII miejsce w biegu na 300m -  Iwona Magdziak kl. II b
VIII miejsce w rzucie oszczepem - Mateusz Gawron kl. II b

9 października 2013 r. -  Małopolska Gimnazjada w Biegach Przełajowych w Nowym Targu
VI m - Julia Szymusiak kl. III

X miejsce - Iwona Magdziak  kl. II b 

Nasi uczniowie godnie uczcili Patrona XX Festiwalu Papieskiego w Białym Dunajcu.
 
Festiwal papieski w Białym Dunajcu to wielkie święto. Jego celem jest zarówno popularyzacja utworów literackich, teatralnych i muzycznych poświęconych Papieżowi - Polakowi, jak i upowszechnianie twórczości artystycznej Karola Wojtyły.
Uczestnikami festiwalu są: chóry, grupy śpiewacze i obrzędowe, zespoły muzyczne, teatralne, recytatorzy, gawędziarze, śpiewacy, poeci i autorzy prac plastycznych. 22 października 2013r. w Białym Dunajcu Wielkiego Patrona uczcili również nasi uczniowie. Dawid Bobak za recytację wiersza Emila Kowalczyka "Cy bocycie Świynty Ojce" zajął I miejsce. II miejsce w tej samej kategorii zdobyła Anna Gal za wiersz Karola Wojtyły "Symfonia". Własną twórczość poetycką prezentowała Julia Szymusiak - za wiersz poświęcony Janowi Pawłowi II otrzymała wyróżnienie.
 
 
Sukcesy recytatorskie Julki i Anki w Kościelisku
 
 
       24 października 2013r. w Domu Ludowym w Kościelisku po raz siedemnasty uczono pamięć poety Stanisława Nędzy-Kubińca, organizując Międzynarodowy Konkurs Recytatorski. Julia Szymusia zdobyła I m w kategorii literackiej za piękną recytację wierszy: Stanisława-Nędzy Kubińca - ,,Ballada o halnym wietrze” i Kazimierza  Przerwy-Tetmajera – „Melodia mgieł nocnych”. W kategorii gwarowej wyróżnienie przyznano Annie Gal za recytację wierszy Stanisława Nędzy-Kubińca – „Kościeliska’’ i Wandy Szado-Kudasikowej –„Cłekowe życie”.  

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

„Na motowidle nawijane wspominki”

23 października odbyło się III spotkanie z cyklu „Na motowidle nawijane wspominki”. W godzinach popołudniowych do naszej szkoły przybyli wyjątkowi goście – osoby starsze z Odrowąża i Załucznego. Te, cykliczne już, spotkania dwóch pokoleń mają szczególny wymiar. Pozwalają, nam młodym, czerpać                 z bogatych doświadczeń starszego pokolenia, są niezwykłą lekcją tego co dobre, ważne i piękne. Tym razem spotkanie poświęcone było poezji i prozie Podhala. W oparciu o autorski scenariusz p. Stanisławy Rafacz  nasze koleżanki i koledzy zabrali wszystkich w podróż szlakiem ludowych twórców. Usłyszeliśmy wiersze S. Nędzy Kubińca, A. Suskiego, A. Zachemskiego, W. Szado – Kudasikowej, E. Kowalczyka i Z. Roj – Mrozickiej. Tematyka utworów połączona z wielkim kunsztem wykonania malowała wzruszenie na twarzach Naszych Gości. W drugiej części spotkania, zajadając pyszne ciasteczka, słuchaliśmy opowieści o tym jak dawniej żyło się tu, na Podhalu. Były także anegdoty, rymowanki, krótkie wiersze i przyśpiewki. Mamy nadzieję, że w oparciu o nie, do bogatego już zestawu na temat przeszłości naszego regionu, dołączymy kolejne opracowanie.  

Serdecznie dziękujemy Naszym Gościom za wspólnie spędzony czas i oczywiście już dziś zapraszamy na kolejne spotkania.

 

V Dzień Twórczości WTZ - Gimnazjum

17 października obchodziliśmy w naszej szkole mały jubileusz. Już po raz piąty spotkaliśmy się z naszymi przyjaciółmi z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Odrowąża  na Dniu Twórczości. Mottem przewodnim tego dnia są słowa A. de Saint-Exupery ,,Aby zobaczyć wielkość, człowiek musi tworzyć” dlatego, jak zwykle, przygotowaliśmy różne propozycje twórczych zajęć w pracowni plastycznej, komputerowej oraz warsztaty teatralne. Pracowaliśmy wytrwale pod czujnym okiem naszych nauczycieli p. Stanisławy Rafacz, p. Rafała Pacera i p. Jadwigi Sajdak. Efekty  pracy Naszych Gości zachwyciły nas. Podziwialiśmy oryginalne martwe natury i grafiki komputerowe. Obejrzeliśmy również wyjątkową inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt.: ,,Na straganie”. Wspólny czas umilił nam skromny poczęstunek przygotowany przez uczestników projektu: sałatka jarzynowa oraz herbata i ciasteczka. Na zakończenie każdy Twórca otrzymał pamiątkowy dyplom.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

   W poniedziałek 2 września 2013r. o godz. 08:00 w miejscowej kaplicy odbyła się Msza Św. inauguracyjna nowy rok szkolny 2013/2014. Następnie uczniowie udali się do budynku gimnazjum, gdzie odbył się uroczysty apel, po którym wzięli udział w spotkaniu z wychowawcami klas.

    Z przyjemnością powitaliśmy uczniów klas pierwszych. Wszystkim życzymy wytrwałości, sukcesów w nauce i dużo uśmiechu.

 


 
Aktualności 2012/2013
 

 

Protokół wyników Konkursu Plastycznego
„W krainie snu, fantazji i imaginacji - sztuka surrealistyczna"

 

Komisja artystyczna w składzie: Wacław Sajdak, Jadwiga Sajdak, Barbara Wojtarowicz, 
Stanisława Rafacz przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
Nagrody:
Jan Krupa  -  Gimnazjum nr1 w Cichem
Diana Kvitkina - Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu
Izabela Solarczyk - Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu
Patryk Marszałek - Gimnazjum w Piekielniku
Patrycja Szymusiak - Szkoła Podstawowa w Piekielniku
Barbara Pieróg - Gimnazjum w Załucznem
Anna Gal  - Gimnazjum w Załucznem
 
Wyróżnienia:

Emilia Dąbrowska - Szkoła Podstawowa nr1 w Cichem
Katarzyna Tylka -  Gimnazjum nr2 w Cichem
Fabian Ziemianin - Szkoła Podstawowa nr1  w Czerwiennem
Oliwia Styrczula - Szkoła Podstawowa w Podczerwonem
Kacper Łaś - Szkoła Podstawowa w Pieniążkowicach
Paulina Brenkus  -  Gimnazjum w Załucznem
Gabriela Gonciarczyk  -  Gimnazjum w Załucznem
Anna Polak  - Gimnazjum w Załucznem
Michał Wojtarowicz -
Gimnazjum w Załucznem

 

 

Dziękujemy nauczycielom za opiekę artystyczną. Zapraszamy do wzięcia udziału w następnych konkursach organizowanych przez naszą szkołę.
Dyplomy i nagrody zostaną przesłane w późniejszym terminie.
 

                                             Załuczne, 10.06.2013r.                                                     
Organizator
Stanisława Rafacz


 
Próbujemy zmieniać świat na lepsze.
Akcja „Szlachetna paczka”

      „Szlachetna paczka” działa od kilku lat na terenie całej Polski. Jej pomysłodawcą jest ksiądz Jacek Stryczek. W tym roku (na początku grudnia) również nasze gimnazjum przygotowało paczki dla potrzebujących wsparcia rodzin.

      Dzięki ogromnej życzliwości, otwartości i zaangażowania uczniów i ich rodziców, nauczycieli, pracowników i innych ludzi dobrej woli przygotowaliśmy świąteczne prezenty dla dwóch rodzin. W paczkach znalazły się najbardziej potrzebne rzeczy:
- sprzęt rehabilitacyjny dla chorej dziewczynki;
- produkty żywnościowe;
- środki czystości;
- pościel, obuwie, ręczniki, książki, zabawki;
- sprzęt AGD.
      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę szlachetną działalność. Dzięki Wam świat staje się lepszy.

Zbiórka słodyczy dla dzieci z Madagaskaru  
  
W listopadzie uczniowie zaangażowani w projekt „Chcemy być dla innych” zorganizowali w szkole zbiórkę słodyczy dla dzieci z Madagaskaru. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Pod koniec miesiąca wysłaliśmy bardzo słodką, świąteczną paczkę na Madagaskar. Ważyła prawie 13 kg. Mamy nadzieję, że dotrze na miejsce tuż przed Bożym Narodzeniem.
 
Wszystkim ofiarodawcom bardzo serdeczni dziękujemy.

  
Podsumowanie projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
   W dniu 19 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu VI edycji Małopolskiego Projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. Uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.
   Nasza szkoła uczestniczy w projekcie po raz piąty. Podczas gali uczniowie zaangażowani w realizację projektu otrzymali pamiątkowy dyplom z wyrazami podziękowania za wszelkie inicjatywy podejmowane w ramach projektu. Każdy uczestnik otrzymał także piekny album zatytułowany „Droga do Boga”
 

 

Misjonarz z Madagaskaru w naszym gimnazjum

 

18 września w naszej szkole, już po raz drugi, gościliśmy ojca misjonarza Józefa Klatkę, który od 37 lat pracuje na misjach na Madagaskarze. Film, zdjęcia oraz niezwykle ciekawa i pełna humoru relacja ojca przybliżyła nam środowisko, kulturę, sposób życia oraz codzienne problemy Malgaszów. Ksiądz obdarował nas pamiątkami przywiezionymi z Madagaskaru. Zostaną one wyeksponowane w galerii naszego gimnazjum. Kontakt z misjonarzem nasz szkoła nawiązała po usłyszeniu relacji ks. Adama Szostaka z pobytu na Czerwonej Wyspie. Od tej pory tj. Od 2009r. uczniowie zaangażowani w realizacje projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” organizują zbiórki środków finansowych. Do kwietnia tego roku na potrzeby edukacyjne dla dzieci na Madagaskarze zostało wysłane 2669,21 zł z czego 1697,09 zł to pieniądze wypracowane przez uczestników kolejnych edycji projektu. Pozostała kwota to dary uczniów, nauczycieli i parafian.

   Przyjazd ojca misjonarza po raz kolejny obudził w nas potrzebę dzielenia się z potrzebującymi. Na ręce ks. Józefa Klatki przekazaliśmy 1050 zł (470 zł –kwota ze zbiórki po przedstawieniu w czerwcu 2012r., 580 zł – dobrowolne dary uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły.

 

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY 

 
 
 
 
Aktualności   2011/2012

   29 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012. Wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we mszy świętej. Następnie udali się do gimnazjum, gdzie odbyła się część artystyczna, podczas której uczniowie klas trzecich podziękowali nauczycielom za trud włożony w ich edukację. Potem uczniowie klas drugich pożegnali  absolwentów gimnazjum. W końcu nastąpił wyczekiwany przez wielu uczniów moment... Pan Dyrektor wręczył świadectwa ukończenia gimnazjum absolwentom oraz nagrody dla najlepszych uczniów naszej szkoły.

 

 

 

Uczniowie o średniej ocen powyżej 4,75:

1.Julia Szymusiak Ia

2.Anna Gal  I a

3. Ewa Zachemska I a 

4.Aleksandra Wojtarowicz IIa           

5.Jadwiga Pieróg II a

6.Agnieszka Gal IIb

7.Katarzyna Iwan IIIa

8.Robert Gawron IIIb

9. Natalia Komperda IIIb

10.Aneta Magdziak IIIb

 

 

Uczniowie, którzy otrzymali wzorowe oceny z zachowania

1. Anna Gal I        

2. Julia Szymusiak I

3.  Ewa Zachemska I    

4. Jadwiga Pieróg IIa   

5. Maria Zaskalska IIIa

6. Aleksandra Wojtarowicz IIa

7. Robert Gawron IIIb

8. Ewelina Komperda IIb    

9. Natalia Komperda IIIb

10. Agnieszka Gal IIb    

11. Adrianna Kondys IIIb

12. Agnieszka Lenart IIb    

13. Anna Łyszczarczyk IIIb

14. Katarzyna Iwan IIIa   

15. Aneta Magdziak IIIb 

 

16. Alicja Kęsek IIIa

17. Natalia Lenart IIIa

18. Monika Lisz IIIa

 

 

 

 

 

 

 

Załuczne, 11.06.2012r.

Protokół

z przebiegu i wyników Konkursu Plastycznego

„Przeżycia, emocje, nastroje

- wyrażamy uczucia w formie abstrakcyjnej”

Gimnazjum w Załucznem ogłosiło konkurs plastyczny, którego regulamin został przesłany do wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów z Gminy Czarny Dunajec. Na konkurs zgłoszono 138 prac z 7 szkół. Wszystkie prace wystawiono w szkolnej galerii. Prace plastyczne reprezentują interesujące rozwiązania artystyczne, świadczą                   o kreatywności i głębokiej wrażliwości estetycznej ich autorów.

            Komisja w składzie: Wacław Sajdak, Jadwiga Sajdak, Barbara Wojtarowicz, Stanisława Rafacz przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagrody:

Karolina Chowaniec – Gimnazjum w Piekielniku

Jadwiga Pieróg – Gimnazjum w Załucznem

Wyróżnienia:

Natalia Kluska – Szkoła Podstawowa w Piekielniku

Mieczysław Kołtaś – Szkoła Podstawowa w Chochołowie

Daniel Łaś – Szkoła Podstawowa w Pieniążkowicach

Michał Dusza - Szkoła Podstawowa w Odrowążu

Mateusz Niedospał – Szkoła Podstawowa w Podszklu

Weronika Szczerba – Gimnazjum w Piekielniku

Anna Gal – Gimnazjum w Załucznem

Kamil Dzielski – Gimnazjum w Załucznem

             Dziękujemy nauczycielom za opiekę artystyczną.                                                                                                Zapraszamy do wzięcia udziału w następnych konkursach organizowanych przez naszą szkołę.

 

Dyplomy i nagrody zostaną przesłane w późniejszym terminie.

 

 

Pomagamy innym

W niedzielę, 3 czerwca, mieszkańcy Załucznego i sąsiednich miejscowości mieli okazję obejrzeć sztukę On z nami jest w wykonaniu Zespołu Teatralnego „Bez Nazwy”, działającego w miejscowym gimnazjum. Występ był poprzedzony prezentacją zdjęć z Madagaskaru, gdyż celem niedzielnej akcji była zbiórka środków na rzecz pomocy najbiedniejszym mieszkańcom tej wyspy.

Pomysł jest praktyczną realizacją projektu Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia, w którym szkoła uczestniczy od lat. W tej edycji siedemnastu gimnazjalistów doskonali w sobie idee wolontariatu, uczestnicząc w zaplanowanych zadaniach. Jedną z form działalności jest stała współpraca z zaprzyjaźnionym misjonarzem – ojcem Józefem Klatką, pracującym na Madagaskarze. To właśnie jego podopieczni są odbiorcami pomocy, gromadzonej przez uczestników projektu. Tym razem udało nam się zebrać 470.00 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!   

A wracając do występu scenicznego dodajmy, że przedstawienie jest w całości autorskim pomysłem Jadwigi Sajdak, nauczycielki opiekującej się na co dzień grupą teatralną „Bez Nazwy” w Gimnazjum w Załucznem. Sztuka ta znalazła ostatnio uznanie wśród organizatorów VII Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was” w Zakopanem.  - przeszła etap konkursowy a młodzi aktorzy spędzili w nagrodę trzy dni uczestnicząc w festiwalowych atrakcjach. Gratulujemy. 

 

 

1 czerwca w naszej szkole, już po raz trzeci, odbyła się impreza „Świat uśmiechem malowany” przygotowana z okazji Dnia Dziecka. O godz. 15 w budynku gimnazjum zebrały się najmłodsze dzieci z Załucznego i okolicznych miejscowości. 37 maluchów bawiło się pod opieką gimnazjalistów. Były tańce, konkursy i czytanie wierszy i bajek. W trakcie zabawy dla wszystkich dzieci przygotowaliśmy specjalne niespodzianki – wykonane przez nas koszulki z imionami dzieci i ich ulubionymi rysunkami, które nasi Milusińscy chętnie ubrali. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały również prace plastyczne, na których pojawiły się postacie z wierszy i bajek. Na koniec wszystkich obdarowaliśmy cukierkami.

 

 

 

   6 grudnia 2011 r. w krakowskiej filharmonii odbyła się  uroczysta gala projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. Projekt ten jest realizowany przez samorząd od 2007r. Od 2008 roku uczniowie naszego gimnazjum aktywnie w nim uczestniczą. W tym roku w projekt zaangażowało się ponad 200 szkół i ponad 3,5 tys. uczestników.W wydarzeniu wzięli udział kardynał  Stanisław Dziwisz, marszałek Marek Sowa, członek zarządu Witold Latusek, małopolski wicekurator oświaty Grzegorz Baran oraz radni województwa. Na uroczystej gali licznie zjawili się przedstawiciele duchowieństwa, starostowie, wójtowie   i burmistrzowie, dyrektorzy małopolskich szkół, nauczyciele i młodzież - uczniowie, którzy realizowali szkolne projekty. Uczniowie naszej szkoły, którzy realizowali projekt zatytułowany „Chcemy być dla innych”, znaleźli się w gronie najlepszych i otrzymali tytuł laureata.

 

 

    7 listopada 2011 r. w Nowym Targu odbyły się rejonowe prezentacje szkolnych projektów w ramach V edycji Małopolskiego projektu przygotowującego uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do niesienia pomocy potrzebującym. Grupa uczniów z naszego gimnazjum zaprezentowała na scenie formy realizacji szkolnego projektu pt. „Chcemy być dla innych”.

 

 

     12 października 2011r. już po raz czwarty odbył się w naszej szkole Dzień Twórczości. Gościliśmy w szkole naszych przyjaciół z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Odrowążu. Nawiązując do słów: „Aby zdobyć wielkość, człowiek musi tworzyć ... „ zorganizowaliśmy różne formy twórczych zajęć. Tym razem spotkaliśmy się „W klonowym świecie”. W pracowni plastycznej i komputerowej powstały oryginalne projekt, pejzaże, martwe natury, grafiki komputerowe inspirowane motywem jesiennych liści. Wszystkie prace wystawiono w „galerii” gimnazjum. Grupa teatralna przygotowała interesującą inscenizację wierszy  i piosenek o jesieni. Spektakl zyskał uznanie widzów. Spotkanie umilił gorący posiłek, ciasteczka  i herbatka. Na koniec obdarowaliśmy gości pamiątkowymi dyplomami.

 

 

    11 października 2011r. odbyło się II spotkanie z cyklu „Na motowidle nawijane wspominki”. Naszymi gośćmi byli starsi mieszkańcy Odrowąża i Załucznego. Tym razem wspomnieniowym tematem było dawne, góralskie wesele.

Goście obejrzeli inscenizację, w której bohaterowie przywołują obrazy z wiejskiego wesela. Żywo wykonane przyśpiewki, cięta gwara i komiczne postacie podobały się zebranym. Przedstawienie ożywiło pamięć. I przeżycia, starsze panie zaśpiewały nieznane nam teksty przyśpiewek, które spisaliśmy. Podzieliły się również  swoimi wspomnieniami, które zmusiły nas do pewnych refleksji. Gawędząc przy herbatce i ciasteczkach uświadomiliśmy sobie, co tak naprawdę ważne jest w życiu.

 

 

 

   16 września 2011r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli pokaz multimedialny pt. „Wrzesień 1939r. – Pamiętamy”. Prezentacja upamiętniła 72 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz napaści ZSRR na Polskę.

 

 

------------------------------------------------------------------------------

 

Protokół wyników Konkursu Plastycznego „Mowa linii”
Komisja artystyczna w składzie: Wacław Sajdak, Jadwiga Sajdak, Barbara Wojtarowicz, Stanisława Rafacz przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
Nagrody:
Aleksandra Bielak – Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Piekielniku
Marzena Nawieśniak – Szkoła Podstawowa w Podszklu
Sławomir Mika - WTZ Odrowąż
Magdalena Czepiel – Gimnazjum w Załucznem
Joanna Pawlikowska – Gimnazjum w Załucznem
Wyróżnienia:
Adrian Jamroży – Szkoła Specjalna Przygotowująca do Pracy w Czerwiennem
Katarzyna Zborek – Szkoła Specjalna Przygotowująca do Pracy w Czerwiennem
Maciej Zborowski – Szkoła Podstawowa w Chochołowie
Kacper Cudzich – Szkoła Podstawowa SPSK z Oddziałami Integracyjnymi w Czerwiennem
Magdalena Dzielska – Gimnazjum w Załucznem
Martyna Dusza – Gimnazjum w Załucznem
Joanna Komperda – Gimnazjum w Załucznem
Katarzyna Walkosz – Gimnazjum w Załucznem
Dziękujemy nauczycielom za opiekę artystyczną. Zapraszamy do wzięcia udziału w następnych konkursach organizowanych przez naszą szkołę.
Dyplomy i nagrody zostaną przesłane w późniejszym terminie.
Załuczne, 6.06.2011r.
Organizator: Stanisława Rafacz

 


 

 
 
 
 
 
„Na motowidle nawijane wspominki”
 
  
 
 
 
 
 
 
 
  Dnia 24 września odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Na motowidle nawijane wspominki”. Gościliśmy w szkole najstarszych mieszkańców. W programie imprezy znalazły się: pokaz multimedialny „Wrzesień 1939 r. – Pamiętamy!”, czytanie wspomnień z okresu II wojny światowej (spisanych przez uczniów w zbiorze „By czas nie zaćmił i niepamięć…- wspomnienia Mojej Babci i Mojego Dziadka”) oraz prezentacja dotychczas zebranych  i opracowanych materiałów dotyczących historii, kultury i obyczajowości naszego regionu. Po oficjalnej części rozpoczęły się posiady przy herbatce i ciasteczkach. Słuchaliśmy nieznanych pieśni, ciekawych opowieści i zabawnych historii.
 
 
 
 

 

Dzień Twórczości
 
  
  24 września, w ramach projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”,  już po raz trzeci odbył się w naszej szkole Dzień Twórczości. Nawiązując do słów: „Aby zdobyć wielkość, człowiek musi tworzyć…”, zorganizowaliśmy różne formy twórczych zajęć. Motywem przewodnim artystycznych działań była jarzębina. Z bibuły, sznurka, plasteliny, skrawków gazet i za pomocą pędzla, farb, kredek oraz graficznych technik komputerowych powstały piękne obrazy martwej natury z jarzębiną, które wystawiliśmy w „galerii” gimnazjum. Natomiast na szkolnej scenie powstał spektakl „Przygody Kasztanka i Jarzębinki”, do którego scenariusz napisali sami uczestnicy, z powodzeniem także wcielili się w role aktorów. Nad całością czuwał reżyser – pan Władek (niezwykle sympatyczny i znany wszystkim podopieczny warsztatów). Z uwagą i podziwem wszyscy obejrzeliśmy przedstawienie. Spotkanie umilił nam gorący posiłek, ciasteczka i herbatka. Na koniec obdarowaliśmy gości  „jarzębinowymi” dyplomami i słodkościami.
 

 
 
 
Rozpoczął się nowy rok szkolny 2010/2011
  
 
 Tradycyjnie 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny! Miło było zobaczyć twarze koleżanek i kolegów po wakacyjnej przerwie. Z przyjemnością powitaliśmy uczniów klas pierwszych. Wszystkim życzymy wytrwałości, sukcesów w nauce i dużo uśmiechu.
 

 

 
 
Lista tegorocznych absolwentów, przyjętych do szkół ponadgimnazjalnych znajduje się poniżej (plik do pobrania).
 
 

 
 
 
 
Załuczne, 8 czerwca 2010r.
 
 
 
Protokół
 wyników Konkursu Plastycznego
„Świat w geometrycznej formie”
 
 
 
 
   Komisja artystyczna w składzie: Wacław Sajdak, Jadwiga Sajdak, Barbara Wojtarowicz, Stanisława Rafacz przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
 
Nagrody:
Katarzyna Furczoń – Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi SPSK im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czerwiennem
Wojciech Szczechowicz – Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi SPSK im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czerwiennem
Michał Jakubczyk – Szkoła Podstawowa w Czarnym Dunajcu
Arkadiusz Takuśki – Publiczne Gimnazjum im. Stanisława Biskupa i Męczennika w Starem Bystrem
Katarzyna Babicz – Gimnazjum w Załucznem
Wyróżnienia:
Urszula Rafacz– Publiczne Gimnazjum im. Stanisława Biskupa i Męczennika w Starem Bystrem
Edyta Dzielska – Gimnazjum w Załucznem
Michał Dzielski – Gimnazjum w Załucznem
Katarzyna Gonciarczyk – Gimnazjum w Załucznem
Damian Kusper – Gimnazjum w Załucznem
Magdalena Majchrowicz – Gimnazjum w Załucznem
 
 
  
 
Dziękujemy nauczycielom za opiekę artystyczną. Zapraszamy do wzięcia udziału w następnych konkursach organizowanych przez naszą szkołę.
  
 
Dyplomy i nagrody zostaną przesłane w późniejszym terminie.
 
Organizator: Stanisława Rafacz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
Dzień Dziecka w bajkowym świecie
 
 
 
 

  

   Czarownica, Wróżka, Kot w butach, Królewna Śnieżka - to postacie, które mogły spotkać 1 czerwca w naszej szkole najmłodsze dzieci. Pomysł imprezy dla maluchów narodził się w grupie uczniów gimnazjum, którzy realizują projekt "Mieć wyobraźnię miłosierdzia".

   Do szkoły około godz. 16 - tej przyszło 19 najmłodszych dzieci. Każde z nich samodzielnie lub z pomocą Wróżki Czarodziejki utrwaliło swoje imię na specjalnym plakacie. Potem były: wzajemne przedstawienie się i wspólna zabawa. Najwięcej emocji wzbudziły konkursy: gimnastyka artystyczna, bieg z przeszkodami, magiczne kręgle, poszukiwanie skarbu oraz rysunek kredą. Za zwycięstwo i udział w poszczególnych konkurencjach przyznawano odpowiednią ilość punktów - biedronek lub kwiatków.

   Dzieci podchodziły do wszystkiego z ogromnym zapałem, zaangażowaniem i przejęciem. Emocje te udzielały się również ich mamom, starszemu rodzeństwu i opiekunom, zwłaszcza w konkursie

rysowania kredą na papierze.
   Na zakończenie imprezy wszystkie zebrane w konkursach biedronki i kwiatki zostały zaczarowane w nagrody niespodzianki. Otrzymały je wszystkie dzieci.

 

 

Prawdziwa lekcja historii
   Dnia 20.04.2010r uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum wraz z opiekunami: p. Rafałem Pacerem, p. Ryszardem Wojtarowiczem i ks. Mikołajem Niedojadło wzięli udział w wycieczce do Oświęcimia, której głównym celem było poznanie prawdziwej historii jeńców znajdujących się w niemieckim obozie koncentracyjnym w czasie II wojny światowej. 
   Konzentrationslager Auschwitz, w tym KL Birkenau to zespół niemieckich obozów koncentracyjnych, a także symbol Holocaustu. Auschwitz był pierwszym obozem, głównie pracy przymusowej pełniącym funkcję centrum zarządzającego dla całego kompleksu. To właśnie od niego zaczęliśmy nasze zwiedzanie. 
   Na samym początku przeszliśmy przez bramę, na której widnieje napis ARBEIT MACHT FREI co oznacza PRACA CZYNI WOLNYM. Następnie zwiedzaliśmy różne bloki m.in. blok 10, w którym przeprowadzane były zbrodnicze eksperymenty medyczne oraz blok 11 czyli wewnętrzne więzienie przeznaczone do odbywania kar za naruszenie prawa obozowego. W Auschwitz zobaczyliśmy też zdjęcia osób, które zginęły, celę ojca Maksymiliana Kolbe, krematorium tzn. piece służące do palenia ludzi, a także miejsce, gdzie stosowano tzw. "karę słupka", Ścianę Śmierci i komorę gazową, w której ludzie ginęli od wdychania gazu zwanego Cyklonem B. Prócz wymienionych powyżej różnych miejsc, zobaczyliśmy również: ubranka niemowlęce, 2 tony ludzkich włosów, buty, ubrania, garnki, puszki po Cyklonie B i inne rzeczy, które pozostały po osobach znajdujących się w Auschwitz. 
   Kolejnym punktem naszej wycieczki był drugi główny obóz zespołu czyli Birkenau. Był to największy obóz zagłady. W nim zobaczyliśmy wartownię, bramę główną, zwaną bramą śmierci oraz wagon towarowy i rampę kolejową. Byliśmy również w środku drewnianego baraku obozowego, w którym zobaczyliśmy warunki życia ludzi znajdujących się w tym też obozie. 
   Po zakończeniu zwiedzania obozu koncentracyjnego, pojechaliśmy do Wadowic, gdzie odwiedziliśmy dom rodzinny Jana Pawła II. Ta wycieczka była prawdziwą lekcją historii. 
 
 
 
Katarzyna Gonciarczyk, kl IIIa

 

 
 
 
 
 
 
 
Otwarcie hali sportowej
 

  17 grudnia 2009r. odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowej przy Gimnazjum w Załucznem.  W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych oraz Delegatury Kuratorium w Nowym Targu, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej oraz członkowie zespołu regionalnego i mieszkańcy Załucznego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w tutejszym kościele,  a następnie zostało dokonane symboliczne otwarcie hali poprzez przecięcie wstęgi przez przedstawicieli władz. Ksiądz Proboszcz poświęcił nowo wybudowany obiekt sportowy, który od tej pory będzie służył uczniom gimnazjum oraz mieszkańcom Załucznego.

 

 

Madagaskar daleki i bliski

 

  Oddalony od Polski o 8160km Madagaskar wydał nam się w dniu 9.09.2009r. bardzo bliski. Gościliśmy w naszym gimnazjum ojca misjonarza – Józefa Klatkę, który od 34 lat pracuje na misjach na Madagaskarze. Film, zdjęcia oraz niezwykle ciekawa i pełna humoru relacja ojca przybliżyła egzotyczne środowisko, kulturę, wierzenia, sposób życia oraz codzienne problemy Malgaszów.

  Uczestnicy programu „Mieć wyobraźnie miłosierdzia’’ podziękowali ojcu za świadectwo wiary, poświęcenia i miłości oraz przekazali fundusze zebrane wśród uczniów i nauczycieli na potrzeby szkolne dzieci na Madagaskarze. 

    

  W szkole można obejrzeć zdjęcia i wystawę dzieł sztuki, przedmiotów kultu i codziennego użytku z Madagaskaru i Peru. Eksponaty pochodzą ze zbiorów prywatnych ks. Adama Szostaka i dk. Krzysztofa Krawczyka.

 

 

 

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2009/2010

 

 

 

  Tradycyjnie 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny! Miło było zobaczyć twarze koleżanek i kolegów po wakacyjnej przerwie. Z przyjemnością powitaliśmy uczniów klas pierwszych. Wszystkim życzymy wytrwałości, sukcesów w nauce i dużo uśmiechu.

 

 

 

 


 

Konkurs Plastyczny

 

 

 Protokół z przebiegu i wyników Konkursu Plastycznego

 

„Mój Anioł”

 

 

  W bieżącym roku szkolnym teatr szkolny „Bez nazwy” zaprezentował na festiwalach i przeglądach teatralnych trzy przedstawienia. Przedstawienie p.t.: „Podróż” pokazane na XV Festiwalu Papieskim w Białym Dunajcu otrzymało I miejsce.

  Przedstawienie p. t.: "Niebajka o Jasiu i Małgosi" otrzymało III miejsce na Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Przebudzenie 2009 – Twój wybór” w Nowym Sączu.

  Najnowsza tegoroczna sztuka p.t.: Oburzające dropsy” pokazana została na Przeglądzie Teatrów Małych Form „Bajkluś” 2009 w Czarnym Dunajcu. Otrzymała tam bardzo dobre recenzje Jury oraz nagrodę Grand Prix w kategorii gimnazjów.

  Teatr „Bez nazwy” rozpoczyna sezon prezentacji swojej twórczości. O jej wynikach przekonamy się!

 

 


 


  W dniach 14 - 21 grudnia grupa 10 Wolontariuszy z naszego gimnazjum pod opieką pani Barbary Wojtarowicz w ramach nagrody głównej projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia" zwiedziła Padwę, Rzym, Monte Cassino oraz Asyż.

   3 grudnia 2008r.w Filharmonii Krakowskiej wręczono nagrody uczestnikom projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia". W uroczystości wzięli udział m.in.: Marszałek Marek Nawara, Wicemarszałek Leszek Zegzda, Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz Arcybiskup Metropolita Krakowski oraz Agata Szuta Małopolski Wicekurator Oświaty.

Laureaci Nagrody Głównej:
1. Gimnazjum w Załucznem - tytuł projektu: "Jesteśmy gotowi",
2. Zespół Szkół im. Świętej Kingi w Łącku - tytuł projektu: "Pomoc jak kromka chleba",
3. Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru w Zaczarniu - tytuł projektu: "Warto być dobrym",
4. Gimnazjum nr 2 w Brzeszczach - tytuł projektu: "Skrawek nieba",
5. IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Krakowie - tytuł projektu: "Czyniąc miłosierdzie wobec braci.".


„Mieć wyobraźnię miłosierdzia”
  Uczniowie naszej szkoły w okresie od 28.04.2008r. do 30.09.2008r. wzięli udział w projekcie „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”.  Jest to projekt przygotowujący uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do niesienia pomocy potrzebującym. 

  Projekt jest odpowiedzią na przesłanie Ojca Świętego Jana Pawła II apelującego, byśmy byli sługami miłosierdzia", co zostało, wywołane potrzebę niesienia różnych form pomocy ludziom potrzebującym, a także koniecznością przeciwdziałania, obojętności społecznej.

  Projekt jest kontynuacją, zainicjowanego przez Zarząd Województwa Małopolskiego i rozpoczętego w 2006 roku, długofalowego projektu wychowawczego mającego na celu rozbudzenie w młodzieży zainteresowania postacią Małopolanina wszech czasów i jego nauką, a co za tym idzie, zaszczepienia i utrwalenia tych wartości wychowawczych, które wynikają z nauczania i pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.
 

 

  18 września Samorząd Uczniowski w ramach projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” zorganizował Dzień Twórczości dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Odrowążu i uczniów naszej szkoły.

  Zajęcia odbywały się w trzech grupach tematycznych: „Spotkanie z informatyką”, „Bawimy się w teatr”, „W świecie technik plastycznych”.

  Uczestnicy tworzyli kompozycje różnorodnymi technikami plastycznymi, poznawali tajniki grafiki komputerowej i brali udział w warsztatach teatralnych.

  Twórcze efekty spotkania zostały zaprezentowane w formie wystawy i przedstawienia teatralnego a autorzy nagrodzeni dyplomami.

 

 

 17 września uczniowie naszej szkoły obejrzeli prezentację multimedialną pt.: „Pamiętamy – wrzesień 1939r.” Pokaz upamiętnił 69 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz napaści Związku Radzieckiego na Polskę.

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009 odbyło się tradycyjnie 1 września.
Oto szczegóły:
8:00 Msza święta
9:00 Powitanie uczniów przez Dyrektora szkoły
10:00 Spotkanie z wychowawcami klas



 
Ostatnia aktualizacja: wrzesień 2013r.

   

 



204803